nejčastější otázky

Záruka 24 měsíců je minimální délka záruční doby u většiny našich zařízení. Pokud si přeješ záruku prodloužit, je to samozřejmě možné za příplatek. Záruku si víš rozšířit až na 60 měsíců, nabídku rozšíření a konkrétní příplatek najdeš u každého produktu.

Základní parametry si umíš navýšit u každého produktu kliknutím na možnost "Zvyšte si parametry". Pokud pro tebe nabízené navýšení není dostačující, kontaktuj nás pro informace ohledně vyššího upgradu. My prověříme technické možnosti navýšení daného zařízení a spolu něco jistě vymyslíme.

S výběrem ti velmi rádi poradíme a vybereme zařízení vhodné pro tvé potřeby. Buď se víš obrátit přímo na naše prodejce ve tvém městě, napsat nám e-mail na info@techsavers.sk nebo nás kontaktovat na chatě, když jsme online.

Nejjednodušší bude, pokud zakoupené zařízení odneseš přímo k preferovanému prodejci, jehož sis vybral/a v procesu objednávky. Na vrácení produktu máš 14denní lhůtu.

Při koupi našeho zařízení si v procesu objednávky vybíral/a preferovaného prodejce v tvém okolí. Nejjednodušší bude, když zařízení odneseš přímo k němu na prodejnu. Pokud se náhodou nenacházíš v blízkosti zvoleného prodejce, reklamaci víme samozřejmě vyřešit i na dálku. V tomto případě nás kontaktuj, určitě spolu najdeme vhodné řešení tvé situace.

Všechny naše zařízení mají automaticky nainstalován operační systém a jsou připravené k okamžitému použití. Typ operačního systému je uveden v parametrech každého produktu.

Součástí balení našich produktů je vždy napájecí kabel. Ke každému PC máte v balení automaticky myš a klávesnici. Monitory mají v balení i VGA kabel.

Produkty balíme do stylového balení z recyklovatelných materiálů.

I přes dovozu ze zahraničí mají všechny naše notebooky lokalizovanou klávesnici v češtině. Operační systém je také v češtině.

 • Premium = Dispej je v 100% stavu, zařízení může mít jen drobné kosmetické vady.
 • Standard = Zařízení může mít minimálně viditelné drobné chyby na pohledové části. Ty ale nepřekážejí při práci. Větší kosmetické vady jsou přípustné jen na boku nebo vzadu.
 • Economy = Menší kosmetické chyby se mohou nacházet i na displeji, nepřekážejí ale při práci. Viditelnější kosmetické chyby mohou být na boku nebo vzadu.
 • Liquidation = Větší kosmetické chyby se mohou nacházet na displeji, nepřekážejí ale při práci. Poškození plastů v této třídě mohou být větší (prasklé, ulomené). U produktů této třídy platí vysoké cenové zvýhodnění. V galerii daného produktu najdeš detailní fotky a možnost produkt přímo objednat.

 • Premium = Displej je v 100% stavu, viditelné známky používání mohou být případně jen na plastech.
 • Standard = Monitor má minimálně kosmetické chyby na displeji, které při běžné práci jen těžko identifikovat (vadný pixel, škrabanček), známky používání jsou i na plastech.
 • Economy = Větší kosmetické chyby na displeji (například větší škrábanec, více vadných bodů, větší flek, avšak nepřekážejí při práci a jsou plně použitelné.
 • Liquidation = Značné poškození displeje, plastů, například pixelové pásy, velké škrábance a podobně. Tyto monitory jsou vhodné pro použití na méně používaných místech, například k serverům atd. jsou s velkým cenovým zvýhodněním. V galerii daného kusu najdete detailní fotky i možnost objednat.

 • Premium = Dokonale zrenovovaný notebook. Nemá kosmetické vady, případně jsou minimální (pouhým okem snadno přehlédnutelný malý škrábanec na plastu ...). Ekvivalentní několik týdennímu použití. Displej je v 100% stavu, notebook je jako nový.
 • Standard = Naše nejprodávanější třída, při které renovací garantujeme velmi dobrý vzhled notebooku. Displej a hardware je v 100% stavu, avšak může vykazovat jemné stopy předešlého zacházení, například drobný škrábané na plastu. *
 • Eonomy+ = Dobrý stav, téměř jako u třídy STANDARD. Kosmetické vady na povrchu však mohou být viditelnější a displej může mít drobné vady (flíček, vadný pixel nebo škrábanec), které při běžné práci nebudeš vnímat. Detailní fotky produktu najdeš v galerii po kliknutí na tlačítko "vyber z galerie" pod cenou - tam si vyhovující kus můžeš rovnou objednat.
 • Economy = Notebooky Economy mají viditelnější kosmetické vady na plastech, případně na displeji. Vady ale nemají vliv na technický stav notebooku, zařízení je tedy 100% funkční. Před koupí se umíš podívat na vady detailně v galerii notebooku, kde si vyhovující kus můžeš i rovnou objednat.

Baterie rozdělujeme do tříd na základě testování speciálním zátěžovým testem.

Nová baterie: Zcela nová baterie. Na kapacitu baterie platí záruka 12 měsíců.

Velmi dobrá = 90% baterie: Původní baterie s minimálně 90% své kapacity. Na kapacitu baterie platí záruka 90 dní.

Dobrá baterie = 75% baterie: Původní baterie s minimálně 75% své kapacity. Na kapacitu baterie platí záruka 60 dní.

Slabá baterie = 50% baterie: Původní baterie s minimálně 50% své kapacity. Na kapacitu baterie platí záruka 60 dní.

Špatná baterie: Původní, no nefunkční baterie.

Pokud si dosud neměl / a žádnou zkušenost s koupí naší renovované techniky, tvé obavy chápeme. Oprávněné ale nejsou, protože u nás každý kus výpočetní techniky prochází důsledným procesem renovace - nejprve provádíme hloubkové zátěžové testy. Testované zboží následně posíláme na důkladné čištění a leštění. Při noteboocích upravujeme zahraniční klávesnici na českou. Rovněž zjišťujeme výdrž baterií a zařazujeme je do kategorií. Detailně a pravdivě komunikujeme stav každého kusu renovované techniky pomocí tříd PREMIUM, STANDARD, ECONOMY a LIQUIDATION. Produkty nakonec balíme do stylového balení z recyklovatelných materiálů. Jejich cena je až o 40 - 60% nižší než původní cena produktu.

Výpočetní techniku vykupujeme od koncových zákazníků jen velmi výjimečně. Pošli nám ale tvou nabídku na info@techsavers.sk, podíváme se na to a v případě zájmu tě budeme kontaktovat.

Ano, techsaveři renovují notebooky a počítače na vyžádání. Záleží však na modelu a stavu tvého zařízení. Renovujeme především business a prémiové řady notebooků a počítačů. Cena za renovaci je stejně individuální a zohledňuje náročnost a rozsah renovace. Pokud by si měl / a zájem o renovaci tvého zařízení, dej nám vědět na info@techsavers.sk a nezapomeň na detailní specifikaci a fotky tvého zařízení.

[Síť partnerů] (https://techsavers.sk/sk/partneri) - techsaverov představuje rozsáhlou síť našich obchodních partnerů, kteří jsou samostatnými prodejci. Pro zákazníky slouží buď jako výdejní místa e-shopových objednávek, nebo jako místo, kde ti rádi pomohou s výběrem a poradenstvím ohledně renovovaných notebooků a počítačů. Pokud například náš produkt potřebuješ reklamovat, víš se přímo obrátit na partnera, kterého si si vybral / a v procesu objednávky.

 • Platba kartou - platba předem
 • Dobírka - v hotovosti nebo kartou, podle možností kurýra / prodejce
 • Bankovní převod - všechny informace ti zašleme e-mailem hned po zadání objednávky.

 • Osobní odběr (do 2 - 5 dní) - Tvůj renovovaný notebook nebo počítač ti doručíme do 2 až 5 dnů zdarma k preferovanému partnerovi, kterého sis při objednávce vybral / a.
 • Doručení kurýrem (do 72 hodin) - Pokud chceš svůj produkt doručit přímo domů, nabízíme možnost dopravy kurýrem do 72 hodin od objednávky, respektive od potvrzení platby. Pokud si zboží objednáš na dobírku, doprava kurýrem je za příplatek 78Kč.

Téměř všechny naše zařízení nabízíme s 24 měsíční zárukou pro fyzické a právnické osoby. Standardní záruku je však možné za příplatek prodloužit až na 60 měsíců.

Naše portfolio produktů představují business a premium zařízení renomovaných firem jako HP, Lenovo, Dell a Fujitsu.

Estetický stav notebooků a počítačů naší nabídky se může lišit. Vytvořili jsme proto čtyři třídy kvality výrobků, které cenově odrážejí opotřebení strojů. Všechny naše produkty jsou však v 100% funkčním stavu, i přes kosmetickým znakem opotřebení.

Výpočetní technika, kterou renovujeme a prodáváme pochází především z korporátního prostředí zemí severní a západní Evropy.

Stává se, že naše konkurence nabízí podobné modely počítačů za nižší ceny. V úvahu však třeba vždy brát přesnou konfiguraci zařízení. Mimo konfiguraci nemají takové stroje často nainstalován operační systém, případně lokalizovanou - českou klávesnici. V neposlední řadě konkurence nedosahuje takový stupeň preciznosti a kvality renovace, jak je to v případě našich strojů. Jsme lídrem v renovaci a stojíme si za tím. V konečném důsledku může mít konkurence nižší ceny naoko, ale z objektivních důvodů, které vás jako spotřebitele nepotěší. Pokud takový shodný produkt u konkurence za nižší cenu najdeš, dej nám prosím vědět (prostřednictvím formuláře při konkrétním produktu) a my se na to rádi podíváme.

O rozdílech mezi zpracováním použité výpočetní techniky se dočteš více v našich článcích

Špičkové high-end produkty, především počítače nebo notebooky, u nás procházejí náročnými testy a důkladnou renovací, přičemž garantujeme minimálně 24-měsíční záruku. Po příchodu produktů k nám, nejprve provádíme hloubkové zátěžové testy. Testované zboží následně posíláme na čištění a leštění. Při noteboocích přichází dále na řadu úprava zahraniční klávesnice na českou. Rovněž zjišťujeme výdrž baterií a zařazujeme je do kategorií. Pokud baterie nemá dostatečnou kapacitu, tak ji vyměníme za novou. Detailně a pravdivě komunikujeme stav každého kusu renovované techniky pomocí tříd PREMIUM, STANDARD, ECONOMY a LIQUIDATION. Výsledné produkty nakonec balíme do stylového balení z recyklovatelných materiálů. Jejich cena je až o 40 - 60% nižší než původní cena produktu.

Renovovaná výpočetní technika je 100% funkční používaná technika, která může, ale nemusí nést fyzické znaky používání. Při procesu renovace však dochází k jejich opravě a takový produkt je často k nerozeznání od nového kusu.

Lidé z Refurbished jsou komunitou lidí, kteří přebírají společenskou odpovědnost za ekologické dopady, které způsobuje vyřazena výpočetní technika jako odpad. Jsme to my, kteří ji vykupují a důkladně renovují, jsou to naši partneři, kteří tvoří naši obchodní síť a jste to i vy - majitelé renovované techniky, kteří znají její přednosti - nejlepší poměr ceny, kvality a výkonu.

 • Premium = Nejprodávanější třída, garantuje dobrý vzhled PC. Produkt nemá kosmetické vady, případně jsou minimální, pouhým okem snadno přehlédnutelné (malý škrábanec na plastu, ...). Ekvivalentní několika týdennímu použití.
 • Economy = PC má více viditelné kosmetické vady na plastech a kovových částech. Počítač je samozřejmě 100% funkční a vady nemají vliv na jeho technický stav. Detailní fotky produktu najdeš v galerii po kliknutí na tlačítko " vyber z galerie " pod cenou - tam si vyhovující kus můžeš rovnou objednat.

 • Premium = Nejprodávanější třída, garantuje dobrý vzhled. Produkt má minimálně kosmetické vady, pouhým okem snadno přehlédnutelné (malý škrábanec na plastu, ...). Ekvivalentní několika týdennímu použití.
 • Economy = Tiskárna má více viditelné kosmetické vady na plastech a kovových částech. Je samozřejmě 100% funkční a vady nemají vliv na její technický stav. Detailní fotky produktu najdeš v galerii po kliknutí na tlačítko "" vyber z galerie "" pod cenou - tam si vyhovující kus můžeš rovnou objednat.

 • Premium = Produkt nemá kosmetické vady, případně jsou minimální, pouhým okem snadno přehlédnutelné (malý škrábanec na povrchu, ...). Ekvivalentní několika týdennímu použití. Produkt je jako nový.
 • Standard = Nejprodávanější třída, zařízení je v 100% technickém stavu, avšak může mít jemné stopy předešlého zacházení, jako například drobný škrábanec - ve většině případů snadno přehlédnutelné.
 • Economy + = Dobrý stav, téměř jako u třídy STANDARD. Kosmetické vady na povrchu však mohou být viditelnější a displej může mít drobné vady (škrábanec, vadný pixel, flíček). Detailní fotky produktu najdeš v galerii po kliknutí na tlačítko "" vyber z galerie "" pod cenou - tam si vyhovující kus můžeš rovnou objednat.
 • Economy = Zařízení Economy mají viditelnější kosmetické vady na povrchu, případně na displeji. Vady ale nemají vliv na technický stav produktu, zařízení je tedy 100% funkční. Detailní fotky produktu najdeš v galerii po kliknutí na tlačítko "" vyber z galerie "" pod cenou - tam si vyhovující kus můžeš rovnou objednat.

Nakupujte u největšího specialisty na renovaci ve střední Evropě,
množstevní slevou to jen začíná

Informujte se nainfo@refurbished.cz
1